گزارش تصویری

مدیریت بحران آبفا در آماده باش کامل است

مدیرعامل آبفای استان یزد گفت: به دنبال هشدارهای سطح قرمز و نارنجی هواشناسی کشور در استانهای جنوبی و مرکزی و لزوم آماده باش تیم های عملیاتی 114 اکیپ عملیاتی و اجرایی در سطح استان آماده باش کامل است.

جلال علمدار مدیر عامل آبفای استان یزد گفت: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی و ارزیابی شرایط و وضعیت پیش رو  و احتمال وقوع سیلاب و آب گرفتگی معابر در برخی از مناطق، تیم های عملیاتی شرکت آبفای استان یزد آمادگی لازم را برای پیشگیری از حوادث احتمالی نظیر جاری شدن سیلاب، قطعی های احتمالی آب، افزایش کدورت منابع تامین آب و پس زدگی فاضلاب را دارند. 

او از احتمال پس زدگی روان آبها در شبکه فاضلاب در صورت اتصال ناودان به شبکه فاضلاب و همچنین هدایت آبهای سطحی به منهول های فاضلاب هشدار داد و افزود: بازدید از خطوط و ایمن سازی دریچه های فاضلاب در معرض خطر، تهیه و در اختیار گذاشتن 35 سیفون بندبه مشترکین فاضلاب از جمله اقدامات صورت گرفته برای پیشگیری از حوادث احتمالی است. 

مدیرعامل آبفای استان یزد ادامه داد: با ورود سامانه بارشی به استان و افزایش بارش‌ها ، اکیپ‌ها با سرکشی مستمر به تأسیسات آب‌رسانی شامل مخازن، ایستگاه‌های پمپاژ، خطوط انتقال و تأسیسات برق مرتبط، همچنین گشت‌زنی در مناطق مختلف شهر به‌منظور پایش تأسیسات و شبکه آبرسانی شرایط را زیر نظر داشته و با همکاری پیمانکار، آب ورودی تصفیه‌خانه فاضلاب نیز در حال کنترل است. 

علمدار با اشاره به تشکیل جلسات مدیریت شرایط اضطراری در شرکت، گفت: اکیپ های این شرکت نیز با به‌کارگیری تمامی تجهیزات و امکانات لازم از جمله ماشین آلات سبک و سنگین، پمپ ها و دیزل ژنراتورها برای رفع آبگرفتگی احتمالی بر اثر بارندگی در آماده باش بسر می برند. 

او با بیان اینکه پیش بینی های لازم از سوی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: مردم می توانند حوادث مربوط به آب و فاضلاب را از طریق تماس با ۱۲۲ مرکز ارتباط با مشتریان به اطلاع شرکت آبفا برسانند تا در اسرع وقت نسبت به رفع آنها اقدام لازم صورت گیرد.

کد خبر: 1937
  تاریخ خبر : 1403/01/28
 روابط عمومی
 138