گزارش تصویری

بهره برداری از طرح های محرومیت زدایی در 31 روستای استان یزد

معاون توسعه و بهره برداری آبفای استان یزد از بهره برداری از طرح های محرومیت زدایی در 31 روستای استان یزد تا پایان امسال خبر داد.

احمد باقری پور معاون توسعه و بهره برداری آبفای استان یزد در جلسه زمانبندی افتتاح این طرح ها که با ارتباط ویدئو کنفرانسی با مدیرعامل و معاونین آب و فاضلاب کشور و همچنین جانشین قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد، گفت: پروژه های محرومیت زدایی برای تامین آب 58 روستای استان یزد در قالب طرح جهاد آبرسانی با پیشرفت فیزیکی 80 درصدی در حال اجرا است که در این جلسه در مورد برنامه زمانبندی بهره برداری این پروژه ها در 31 روستا تا پایان امسال برنامه ریزی شد.

او با بیان اینکه طرح های آماده بهره برداری در شهرستان های خاتم، اردکان و ابرکوه قرار دارند افزود: با بهره برداری از این طرح های محرومیت زدایی پنج هزار 763 خانوار روستایی با جمعیت 19 هزار و 770 نفر از آب شرب پایدار و بهداشتی بهره مند می شوند.

معاون توسعه و بهره برداری آبفای استان یزد ادامه داد: برای اجرای این طرح ها در 31 روستای استان بالغ بر هزار میلیارد ریال از محل طرح ملی محرومیت زدایی از سوی قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) هزینه شده است.

باقری پور بر ارتقای کیفیت زندگی و افزایش امیدآفرینی بین روستائیان تاکید کرد و اظهار داشت: عملیات آبرسانی به این روستاها شامل 15 روستا در مجتمع آبرسانی بخش بهمن ابرکوه، 9 روستا در مجتمع آبرسانی عقدای اردکان و هفت روستا در مجتمع آبرسانی بختیاری و شهریاری خاتم است که تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

کد خبر: 1965
  تاریخ خبر : 1403/02/12
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/02/14
 روابط عمومی
 123