گزارش تصویری

بازدید معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی از تصفیه خانه شهر یزد

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آبفای کشور که برای شرکت در دومین نشست کارگروه برنامه ریزی و آمار آب و فاضلاب جنوب شرق کشور به استان یزد سفر کرده بود از تصفیه خانه فاضلاب یزد بازدید کرد.

جلال علمدار مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد در این بازدید که با همراهی جمعی از معاونین و مدیران شرکت آبفا انجام شد تشریح عملکرد و اقدامات انجام‌شده پرداخت و گفت: در حال حاضر میزان تولید پساب در استان 13 میلیون متر مکعب در سال است که این مقدار نشان دهنده فرصت ارزنده موجود در زمینه بازچرخانی آب در استان است که در آینده نزدیک و با افزایش سهم فاضلاب تصفیه شده به طرز قابل توجهی قوت می یابد.

او به پنج تصفیه خانه فعال شهری استان اشاره کرد و افزود: تصفیه خانه های یزد، اردکان، بافق، تفت و اسلامیه فعال و تصفیه خانه میبد در حال راه اندازی و همچنین تصفیه خانه آسفیچ در بخش روستایی در حال ساخت است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد به 100 لیتر پساب مازاد تصفیه خانه شهر یزد اشاره کرد و ادامه داد: پیگیری تخصیص پساب به صنایع با جدیت دنبال می شود وعملیاتی شدن این موضوع نیاز به همکاری‌های همه‌جانبه صنایع با شرکت آب و فاضلاب را دارد.

علمدار با بیان اینکه پساب تولیدی تصفیه خانه‌های فاضلاب استان یزد، قابلیت استفاده در صنایع، کشاورزی و همچنین مصارف مورد نیاز شهرداری‌ها را دارد، گفت: از پساب تولیدی تصفیه خانه شهر یزد برای مصارف صنعت، کشاورزی و فضای سبز شهری مورد استفاده قرار می گیرد.

او به صنایعی که از آب شرب استفاده می کنند اشاره کرد و افزود: با جابجایی تخصیص آب مصرفی صنایع استان به پساب، با توجه به کاهش بارش ها و کمبود آب، پایداری شبکه تضمین می شود.

کد خبر: 2025
  تاریخ خبر : 1403/03/22
 روابط عمومی
 87