گزارش تصویری

پیگیری مشکل کم آبی فصل تابستان در یزد/ 15 حلقه چاه تجهیز و وارد مدار می‌شود

نماینده مردم یزد، اشکذر، زارچ و بخش ندوشن درمجلس شورای اسلامی، از پیگیری حل مشکل کم آبی فصل تابستان در یزد خبر داد.

محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد، اشکذر، زارچ و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی در نشست هم اندیشی بررسی مدیریت تامین، توزیع و پیشگیری از وقوع بحران آب یزد در فصل تابستان که با حضور مدیرعامل شرکت آبفا و مدیر عامل آب منطقه ای استان برگزار شد، گفت: امسال برای استان یزد تابستان سختی در حال سپری شدن است و با توجه به افزایش دمای هوا و مصرف آب با محدودیت منابع آبی روبه رو هستیم.

او افزود: در سال‌های گذشته بر مبنای منابع آب استانی و آب انتقالی، توزیع و شبکه گذاری به مناطق مختلف صورت گرفته است و با توجه به اینکه ظرفیت جدید دیگری وارد استان نشده است، در حال حاضر مردم با مشکلاتی از جمله کمبود فشار و قطعی آب مواجه هستند.

نماینده مردم یزد، اشکذر، زارچ و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: این موضوع از طریق معاون وزیر پیگیری شد و ایشان قول مساعد داد تا شرایط برای آبگیری مخازن استان تسهیل شود.

جلال علمدار مدیرعامل شرکت آبفای استان یزد نیز در این نشست به تجهیز 15 حلقه چاه آب شرب در استان اشاره کرد و گفت: این اقدام حدود 100 میلیارد تومان منابع لازم دارد که تامین منابع آن را دنبال می‌کنیم تا این تابستان آب مناسب برای پاسخگویی به نیاز مصرفی مردم تامین شود.

او با بیان اینکه بخشی از آب استان از طریق 70 حلقه چاه تامین می شود، افزود: 155 حلقه چاه اضطراری در سطح استان مورد بررسی کیفی قرار گرفت که از این تعداد کیفیت آب 56 حلقه چاه تایید شد.

مدیر عامل شرکت آبفای استان یزد به مصرف بیش از 25 میلیون متر مکعب آب در کولرهای آبی در تابستان اشاره کرد و ادامه داد: ناپایداری شبکه برق، گرمای هوا و همچنین مصرف زیاد آب با گسترش و مهاجرپذیری استان که موجب عدم تعادل تولید و مصرف آب شده است را از جمله دلایل کمبود آب در استان عنوان کرد.

کد خبر: 2059
  تاریخ خبر : 1403/04/17
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/04/17
 روابط عمومی
 132