گزارش تصویری

برگزاری مانور آماده بکاری مولدهای برق اضطراری تاسیسات آب و فاضلاب در سطح استان یزد

مدیرعامل شرکت آبفای استان یزد گفت: مانور آماده بکار بودن دیزل ژنراتورها با هدف سنجش آمادگی در راستای مدیریت پیک برق در تابستان و پایداری آبرسانی به شهروندان، در سطح استان یزد برگزار شد.

جلال علمدار مدیرعامل شرکت آبفای استان یزد گفت: با توجه به نزدیک شدن به فصل گرما و قطعی احتمالی برق، به منظور بررسی میزان آماده به کار بودن مولدهای برق اضطراری، اطمینان از وضعیت فنی و سطح پوشش دهی آنها، در تاریخ 27 خرداد به طور همزمان مانور آماده بکاری دیزل ژنراتورها در امور آبفای شهرستانهای استان برگزار شد.

او افزود:حدود 40 مولد برق اضطراری، برق مورد نیاز تاسیسات کلیدی و مناطق پرجمعیت اعم از ایستگاه پمپاژ، چاه های آب آشامیدنی و تصفیه خانه های فاضلاب شهری و روستایی را تامین می کند.

مدیرعامل شرکت آبفای استان یزد ادامه داد: ضمن افزایش پایداری خدمات آبرسانی با استفاده و بهره برداری از این مولدهای برق اضطراری در شرایط پیک مصرف برق،  به تامین برق شبکه سراسری کمک می شود.

علمدار اظهار داشت: با آماده به کار بودن مولد های برق اضطراری و امکان بهره برداری لحظه ای از این تجهیزات امکان پیشگیری از بروز اختلال و وقفه در بهره برداری از تاسیسات آب و فاضلاب فراهم می شود که این مهم در مواقع مواجهه با شرایط بحرانی در استمرار بهره برداری از منابع تامین آب و ایستگاه های پمپاژ بسیار موثر است.

کد خبر: 2039
  تاریخ خبر : 1403/03/27
 روابط عمومی
 182