گزارش تصویری

تامین مسکن بیش از شش هزار واجد شرایط نهضت ملی مسکن در شهر مهریز

استاندار یزد گفت: چهار سایت نهضت ملی مسکن شهر مهریز با 516 هکتار وسعت برای بیش از شش هزار واجد شرایط مهریزی، مسکن تامین می‌کند.

مهران فاطمی استاندار یزد در بازدید از طرح های نهضت ملی مسکن شهر مهریز که با همراهی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، مدیر عامل شرکت آبفای استان و جمعی از مسئولین استانی صورت گرفت، بر روند تسریع در پیشرفت کار و لزوم همکاری دستگاه های خدمات رسان برای شروع عملیات اجرایی شبکه های داخلی تاکید کرد و خواستار پیگیری های لازم در اسرع وقت شد. 
 
او روند پیشرفت فیزیکی و وضعیت زیر ساخت های سایت نهضت ملی مسکن شهر مهریز را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: قرعه کشی برای واگذاری به ۴۵۰ نفر متقاضی برای ساخت مسکن در دو سایت ۳۹ هکتاری و ۱۳۹ هکتاری مهریز از سوی کارگزاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام شده و سایت ۳۹ هکتاری با توجه به آماده بودن زیرساخت آب و گاز برای اخذ پروانه به شهرداری معرفی شده اند. 
 
جلال علمدار مدیر عامل آبفای استان یزد نیز در این بازدید اعتبار مورد نیاز برای آبرسانی به سایت های نهضت ملی مسکن شهر مهریز را حدود 948 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: شبکه آب مورد نیاز برای این سایت ها 96 کیلومتر است که تاکنون 11 کیلومتر آن اجرا شده است. 
 
او با بیان اینکه خط انتقال آب مورد نیاز این پروژه 13 هزار و 500 متر است، ادامه داد: شبکه و خطوط انتقال فاضلاب مورد نیاز این سایت ها 108 کیلومتر است که در حال حاضر 7 کیلومتر آن اجرا شده است. 
 
مدیر عامل شرکت آبفای استان یزد اظهار داشت: برای تکمیل زیر ساخت های آبرسانی طرح های نهضت ملی مسکن شهر مهریز به پنج باب مخزن با حجم 12 هزار و 300  مترمکعب، حدود شش حلقه چاه و 82 لیتر بر ثانیه آب نیاز است.

کد خبر: 2008
  تاریخ خبر : 1403/03/12
 روابط عمومی
 71