شناسه خبر: 792            تاریخ ثبت خبر: 1399/03/20

افزایش 33 درصدی مصرف آب شرب در اردکان

مدیر امور آبفای اردکان گفت : میزان مصرف آب در شهرستان اردکان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 33 درصد افزایش یافته است .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد : داود مخلصی با اشاره به این که  در حال حاضر میزان تولید و مصرف آب در شهرستان اردکان یکسان شده و  حجم مخازن ذخیره آب کاهش یافته است اظهارداشت : با توجه به پیش بینی  افزایش دما در تابستان سال جاری و محدودیت منابع آب در اردکان، تامین و توزیع آب در تابستان امسال به سختی صورت میگیرد.

مخلصی گفت :  در راستای تامین آب شرب با کیفیت برای شهروندان ، درحال حاضر 35 ایستگاه برداشت آب شرب در مناطق مختلف اردکان دایر می باشد .

وی با اشاره به این که در سال جاری میزان وصولی قبض آب در اردکان تنها 55 درصد بوده است افزود : شهروندان باید پرداخت قبوض را در اولویت قرار دهند تا بتوانیم خدمات مطلوب تری در زمینه توزیع آب شرب به مردم ارایه کنیم .

وی با بیان این که تامین آب شرب مستلزم همکاری شهروندان می باشد خاطرنشان کرد : مردم باید به رعایت نکات صرفه جویی توجه ویژه داشته باشند .

مدیر امور آبفای اردکان استفاده از آب غیر شرب برای آبیاری فضای سبز توسط شهرداری، ادارات و شهروندان ، نصب سایه بان بر روی کولر آبی، استفاده از وسایل کاهنده مصرف و ... را از راه های تاثیر گذار در صرفه جویی آب عنوان کرد .

وی در پایان با توجه به تداوم شیوع ویروس کرونا تاکیدکرد، هنگام برداشت آب از ایستگاهها پروتکل های بهداشتی از قبیل رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ظروف تمیز و گندزدایی شده برای برداشت آب، ضدعفونی دستها، عدم نصب شیلنگ، عدم حضور در محل ایستگاه ها در صورت داشتن علایم بیماری و... را حتما رعایت نمایند. 


 

امتیاز شما به این خبر:
منبع خبر:‌ تعداد مطالعه: 537

  دیدگاه کاربران