گزارش تصویری

پایان انتظار 35 ساله روستاهای بخش آسفیچ با بهره برداری از پروژه آبرسانی

مدیر عامل شرکت آبفای استان یزد از بهره برداری از پروژه آبرسانی به 44 روستای بخش آسفیچ از توابع شهرستان بهاباد خبر داد.

جلال علمدار مدیر عامل شرکت آبفای استان یزد در آیین بهره برداری از این پروژه که با حضور استاندار و جمعی از مسئولین استانی انجام شد، گفت: با بهره برداری از پروژه جهاد آبرسانی به روستاهای بخش آسفیچ 44 روستا با جمعیتی بالغ بر پنج هزار و 760 نفر از آب شرب پایدار برخوردار شدند.

او ساخت مخازن را یکی از اجزای پروژه های آبرسانی برشمرد و افزود: در این پروژه 23 باب مخزن با ظرفیت 2 هزار و 720 متر مکعب با هدف ذخیره کردن آب به منظور جبران تغییـرات تقاضای آب، کاهش نوسانات فشار آب در شبکه ی توزیع، اسـتمرار آبرسانی و توزیع آن در هنگام قطع برق و حوادث احتمالی و همچنین جلوگیری از آلودگی آب احداث شده است .

مدیر عامل شرکت آبفای استان یزد منبع تامین آب این پروژه را چاه آسفیچ با دبی 16 لیتر بر ثانیه عنوان کرد و ادامه داد: برای آبرسانی به روستاهای بخش آسفیچ 78 کیلومتر خط انتقال و 21 کیلومتر شبکه توزیع آب اجرا شده است.

علمدار اظهار داشت: به منظور تامین فشار آب در خطوط آبرسانی و به دلیل اختلاف 800 متری ابتدا و انتهای خط انتقال این پروژه در هر مسیر تا شش ایستگاه پمپاژ و در مجموع 13 ایستگاه پمپاژ احداث شده است.

او تصریح کرد: هزینه این پروژه به مبلغ هزار و 50 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی، داخلی، بنیاد برکت، بنیاد علوی و شرکت ملی نفت ایران تامین شده است.

کد خبر: 2013
  تاریخ خبر : 1403/03/13
 روابط عمومی
 123