گزارش تصویری

دستاوردهای ماندگار رئیس جمهور شهید در حوزه آب و فاضلاب استان یزد

مدیر عامل شرکت آبفای استان یزد از پنج مصوبه حاصل سفرهای رئیس جمهور شهید در حوزه آب و فاضلاب استان به عنوان دستاورهای ماندگار یاد کرد.

جلال علمدار مدیر عامل شرکت آبفای استان یزد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید جمهور آیت الله رئیسی به خدمات ارزشمند دو دوره سفر ایشان به استان یزد اشاره کرد و گفت: در این سفرها در مجموع هزار و 320 میلیارد تومان پروژه در حوزه آب و فاضلاب استان یزد در حال اجرا و تکمیل است. 
 
او با بیان اینکه آبرسانی به مناطق مختلف کشور محور برنامه‌های دولت سیزدهم است، افزود: اختصاص مبلغ 800 میلیارد تومان برای تکمیل طرح های آبرسانی به 381 روستای سطح استان از محل اعتبارات محرومیت زدایی از سوی وزارت نیرو به عنوان خدمتی ماندگار با تدبیر شهید خدمت در ذهن مردم این دیار ثبت شد. 
 
مدیر عامل شرکت آبفای استان یزد به طرح عظیم جهاد آبرسانی با هدف رفع محرومیت زدایی در روستاها اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر قرارداد دوم محرومیت زدایی با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) به مبلغ هفت هزار و 160 میلیارد ریال برای آبرسانی به 84 روستا در سطح استان منعقد و قرارداد به قرارگاه ابلاغ شده است. 
 
علمدار اظهار داشت: اختصاص مبلغ 30 میلیارد تومان برای بازسازی خط انتقال آب اشکذر از دیگر مصوبات دور دوم سفر رئیس جمهور به استان یزد است که از محل طرح تنش آبی ابلاغ و در حال خرید بخشی از لوله مورد نیاز خط انتقال این شهر هستیم. 
 
او اختصاص مبلغ 450 میلیارد تومان برای تکمیل فاز یک رینگ آب شهری یزد را از جمله مصوبات دور اول سفر رئیس جمهور به یزد عنوان کرد و گفت: فاز اول رینگ شامل 33 کیلومتر خط آبرسان، 70 هزار متر مکعب مخزن و یک باب ایستگاه پمپاژ است که اجرای حدود 29 کیلومتر خط انتقال آن به اتمام رسیده و حدود 4 کیلومتر آن در حال اجرا است. 
 
مدیر عامل شرکت آبفای استان یزد با بیان اینکه فاز یک رینگ شهر یزد حدود 74 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، گفت: در این طرح 20 هزار متر مکعب مخزن احداث شده و دو باب مخزن 40 هزار متر مکعبی و 10 هزار متر مکعبی نیز در حال ساخت می باشد. 
علمدار افزود: تکمیل تاسیسات فاضلاب ندوشن و فاضلاب روستای آسفیج از توابع بهاباد با اختصاص 40 میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی طرح فاضلاب روستایی در سال 1401 از مصوبات دور اول سفر رئیس جمهور شهید در حوزه فاضلاب است. 
 
او میزان تولید پساب تصفیه خانه ندوشن را 500 هزار لیتر در شبانه روز اعلام کرد و اظهار داشت: پروژه فاضلاب ندوشن با پیشرفت فیزیکی 70 درصدی، شامل 27 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب و پنج کیلومتر خط انتقال است که صددرصد اجرا شده است. 
 
 مدیر عامل شرکت آبفای استان یزد از پیشرفت 85 درصدی پروژه فاضلاب آسفیج خبر داد و تصریح کرد: این تصفیه خانه با هزار متر خط انتقال و 9 هزار متر شبکه جمع آوری فاضلاب، 210 هزار لیتر در شبانه روز پساب را تصفیه می نماید و قادر است این میزان را تا 400 هزار لیتر در شبانه روز افزایش دهد.

 

کد خبر: 2006
  تاریخ خبر : 1403/03/09
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/09
 روابط عمومی
 109